Alman Ahşap Hasta Yatağı

Home/Ahşap Hasta Yatakları, Blog/Alman Ahşap Hasta Yatağı

Alman Ahşap Hasta Yatağı

Alman ahşap Hasta yatakları hastaların tedavi süreçlerine göre farklı özelliklere sahip olarak kategorilendirilmektedir. Örnek vermek gerekirse; hasta uzandığında sırt kısmının ayak kısmında daha yukarıda kalması gerektiğinde, bu kısmın yükseklik ayarı yapılabilen hasta yatakları kullanılarak hastanın uygun tedavi yönteminde sürecin devam etmesi sağlanabilir. Katlanabilir dekoratif mobilya görünümlü ithal ürünlerimiz Şifa Yatak‘ta satılmaktadır.

 

Alman Ahşap Hasta YatağıAlman Ahşap Hasta Yatağı

 

Hasta yatakları belli başlı 4 temel fonksiyona sahiptir. Bu fonksiyonların her birisi tedavilerin çeşitlerine göre şekillendirilerek hazırlanmıştır ve tedavi sürecinin kolay bir şekilde sürdürülmesine destek olmaktadır. Bu 4 temel özellikten kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Yükseklik ayarı; hasta yatağının yerden yüksekliğinin ayarlanabilir olması hem hastanın kontrol edilmesinde kolaylık sağlarken, yürüyebilen hastaların yatağa inip – çıkma sürecinin de kolaylaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca yükseklik ayarı yapılabilen hasta yatakları ile zeminden kaynaklanabilecek enfeksiyon riskinin de azaltılmış olması muhtemel olacaktır. Yükseklik ayarının sağlamış olduğu bir diğer kolaylık ise, hastanın beslenme ihtiyaçlarının giderilirken aile bireylerine hastaya kolayca ulaşabilecekleri konumu ayarlama lüksü tanımasıdır.
  • Sırt kısmı ayarı; bu ayar hastanın sırt kısmının ne kadar dik bir açıyla ayarlanabileceği konusunda yardımcı olmaktadır. Örnek vermek gerekirse; yataktan sıkılan hasta TV izlemek istediğinde sırt kısmı biraz daha dik bir açı ile ayarlanarak hastanın kolayca TV izlenmesi sağlanabilir. Bu sadece bir örnektir, hastanın tedavisinin gerektirdiği konumlar da kolayca ayarlanabilir.
  • Ayak kısmının ayarlanabilir olması; hastanın sırt kısmının ayarlanabilir olması gibi ayak kısmının da ayarlanabilir yükseklik ve eğime sahip olması tedavi sürecinde gereken pozisyonun kolayca alınmasını kolaylaştırmaktadır.
  • Hem ayak hem de sırt kısmının ayarlanabilmesi; hasta yataklarının hem sırt hem de ayak kısmının aynı anda ayarlanabilir yüksekliğe sahip olması, hastanın en ağrısız uzanma pozisyonunun ayarlanmasını kolaylaştırmaktadır.

Hasta yataklarının hastanın tedavisine uygun olarak seçilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Hasta yatağı kiralama sistemi sayesinde belirli bir süre kullandıktan sonra uygun bulursanız satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2021-09-21T14:02:31+03:00 By |Blog, Ahşap Hasta Yatakları|

Yanıtla
İletişime Geç
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?