Hasta Yatağı Ölçüleri

Home/Hasta Yatağı/Hasta Yatağı Ölçüleri

Hasta Yatağı Ölçüleri

Hasta Yatağı Ölçüleri ; Şifa Yatak olarak Hasta Yatakları ve üretilen Hasta karyola modellerinin ölçüleri-Boyutları genelde belli bir standardı kullanıyor.

Hasta Yatağı Ölçüleri ;

Hasta Karyolasının genelde uzunlukları 190 cm kadar olan karyola modellerini en oranının ise 90 cm kadar olabiliyor.  Türkiye deki Hastane standartlarını karşılayan bir ölçüdür bu hasta yatağı ölçüleri.

Ayrıca, karyola ve Hasta Yatağı modellerinin yerden yüksekliklerinin de çok fazla olmaması gerekir. Bu yüksekliğin standart ölçüsünün ise, 40 cm kadar olduğunu ifade edebiliriz.

Ülkemizin Bayan – Erkek boy ve en oranları standartları hesap edilerek hasta karyola modelleri tespit edilen standartlar hastaların rahat bir şekilde karyolalara sığmalarını ve hareket edebilmelerini olası duruma getiriyor. İhraç edilen birtakım karyola modellerinin uzunluk ve en oranları ise, Türkiye standartlarından çok daha değişik olabiliyor. Ülkelerin fiziksel özellikleri baz alınarak üretimi yapılan en boy oranlarının ülkeden ülkeye değişiklik göstermesi önceliğin hastanın daha rahat olması olduğunu göstermektedir.

Hasta Yatağı Ölçüleri

Hasta Yatağı Ölçüleri

Hasta Yatağı Ölçüleri birçok modele göre değişmektedir. Sizin için en uygun Hasta Yatağı Ölçüsü için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

2021-05-07T14:40:47+03:00 By |Hasta Yatağı|
Yanıtla
İletişime Geç
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?