Ahşap Hasta Yatağı Modelleri

Home/Ahşap Hasta Yatakları, Blog/Ahşap Hasta Yatağı Modelleri

Ahşap Hasta Yatağı Modelleri

Ahşap hasta yatakları biyolojik nedenlerden dolayı yatakta tedavi görmesi gereken hastalar için hazırlanan çok fonksiyonlu yatakların adıdır. Hastaların tedavi süreleri boyunca rahat, konforlu ve ihtiyaçlarına anında cevap verebilen bir yatağa sahip olması bu zorlu sürecin daha kolay atlatılmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca hasta yatağı kiralama hizmeti de İstanbul için mevcuttur.

 

Ahşap Hasta Yatağı Modelleri Ahşap Hasta Yatağı Modelleri

 

Hasta yatağı farklı tür ve özelliklere göre kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler, hastanın yaşadığı sağlık probleminin gerektirdiği tedavi türü, ilaçların kullanım şekli, hastanın fiziksel ve psikolojik durumu incelenerek şekillenmektedir. Yükseklik alçaklık ayarı, sırt kısmının katlanabilir ve ayarlanabilir olması, yan kolluklarının olması gibi çeşitli fonksiyonlara sahip olan hasta yatakları tedavi sürecinin hafif atlatılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Ortopedik olarak hazırlanan hasta yatakları, istek ve ihtiyaçlara göre hasta yatağı veya hasta karyolası olarak seçilebilir. Üzerinde bulunan fonksiyonlar hastanın durumu analiz edilerek hazırlanmıştır. Örnek vermek gerekirse; gün içerisinde birkaç defa yürümesi gereken bir hasta için yüksek bir yataktan inmek ve buraya yeniden çıkmak problem oluşturacaktır. Bu sorunun önüne geçmek adına yükseklik ayarı yapılabilen bir hasta yatağı tercih edilerek hastanın zorluk yaşamasının önüne geçilebilmektedir.

Günümüz teknolojisinin ahşap hasta yatağı modelleri hasta yatakları alanında da kendini göstermesi ile 4 motorlu hasta yatakları üretilmiş ve hastaların kullanımına sunulmuştur. 4 motorlu hasta yatakları sırt ve ayak kısmının iki farklı hareket kabiliyetine sahip olmasıyla diğer hasta yataklarından ayrılmaktadır. Sırt kısmını ayrı yükseklik ayarı için konumlandırabilirken, ayak kısmını farklı yükseklik ayarı konumuna almanıza imkan sağlamaktadır. Ayrıca yatağın yerden konumunun ihtiyaçlarınıza göre şekillenmesi de yatağın fonksiyonları arasında yer almaktadır. Bunlar ;

  • Hasta karyolası ve hasta yataklarında bulunan başlık hastanın uyurken yastığının sabit kalmasına destek olmaktadır.
  • Ayrıca yatak korkulukları kullanılarak hastanın uyurken yapabileceği dönme hareketlerine karşı da düşmesinin önüne geçilmektedir.
  • Yan korkulukların kullanım tercihinize göre açılıp kapabilir olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Nevresim takımlarını kolayca takıp – çıkarabileceğiniz kısımlarının bulunması nevresim değişim işlemlerinin kısa sürede zorluk yaşamadan tamamlanmasına katkı sağlamaktadır.
  • Birinci sınıf kaliteli sünger malzeme kullanılarak hazırlanan iç kısım hastanın vücuduna göre şekil alabilen yumuşak yapıdadır ve ortopedik özelliktedir.
2021-09-20T14:02:33+03:00 By |Blog, Ahşap Hasta Yatakları|

Yanıtla
İletişime Geç
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?