Hasta Yatağı Nedir ?

Hasta Yatağı Nedir ?

Hasta Yatağı Nedir ? dediğimizde  aslında bir çoğunuzun gördüğü bir Hata yatağı dır.  Neredeyse herkesin Hastane odalarında, Servis odalarında Yoğun bakımlarda  ya da acil odalarında gördüğü hasta bakımlarının kolaylaşması ve Hasta konforunu arttırmak için üretilmiş yataklara Hasta Yatağı denir. Bu  Hasta Yatakları hastaya bakımı ve Hastanın daha rahat etmesi için olmazsa olmazlardır.

Hasta Yatağını denilince ilk cevabı verenlerin akıllarına aşağıdaki resimdeki gibi bir yatak akıllarına geldiğini biliyorum.

Hasta Yatağı Hastane Görüntüsü

Hasta Yatağı Hastane Görüntüsü

Not: Herhangi bir hastane odası görüntüsüdür, Örnektir.

Hasta Yatağı denilince akıllarda kalan bu görüntü artık çok gelişti ve Hastaların Rahat edebileceği ve Hastanın Yatağa göre hareket ettiği değil. Hastaya göre şekillenen yatakların olduğu bir dönemdeyiz artık.  Hasta Yatağı nedir  dediğimizde artık ilk aklımıza gelecek olan resim aşağıdaki gibi olmalıdır.

hasta-yatagi-kiralama

hasta-yatagi-kiralama

Bu Yataklar Hastaların nasıl rahat etmesi gerekiyorsa o konuma getirildiği çok fonksiyonlu yataklardır.

Hasta Yatağı normal yataklarla kıyaslandığında  hastanın yataktan düşmesini engelleyen yan korkulukları vardır.  Bu hasta yatakları yatan hastanın pozisyonunun rahat bir şekilde değiştirilmesini de kolaylaştırır. Hastanın Pozisyonunu yatağın altında bulunan motorlar sayesinde gerçekleştirir. Hasta Yatakları sadece Hastanelerde değil  evlerde de kullanılabilir . Hastanelerde genellikle 3 veya 4 motorlu hasta yatakları kullanılmaktadır. Evlerde ise genellikle daha uygun fiyatlı olan dual motorlu veya iki motorlu hasta yatakları tercih edilir.  Manuel çalışan hasta yatakları da vardır. Bunlar motorlu olan modellere göre daha ucuzdur.
Uzun Yıllardır Bu sektörde olan ve  işimiz sadece hasta Yatağı diyerek kalitesinden ödün vermeyen Şifa Yatak Fimamıza  ve Hasta Yatakları ile ilgili sormak istediğiniz tüm konular için Buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hasta Yatağı Üretimi , Hasta Yatağı Satışı ve Hasta yatağı Kiralama Hizmeti veren Firmamız  İstanbul içerisine Ücretsiz Servis Hizmeti vermektedir.

2021-05-07T14:58:24+03:00
Yanıtla
İletişime Geç
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?